• Amaya

Teatr Muzyczny #zostajewdomu - OFF/ON - Sondheim, którego nie znamy

Zapraszamy do oglądania recitalu „Sondheim, którego nie znamy”, prezentowanego w ramach OFF/ON - edycji specjalnej Festiwalu OFF-Północna.


2 maja o 19.30 zapraszamy na rozmowę online z Marcinem Wortmannem.


Film będzie dostępny przez 48h.

_____

Stephen Joshua Sondheim – amerykański kompozytor i autor tekstów musicali – uważany jest za największą indywidualność w stuletniej historii Broadwayu i postać mającą istotny wpływ na rozwój amerykańskiego teatru muzycznego.


Marcin Wortmann oraz Anna Gigiel z towarzyszeniem zespołu muzycznego zaprezentują songi z musicali Sondheima: „Passion”, „Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street”, „Company”, „A Little Night Music”, „Sunday in the Park with George”, „Anyone Can Whistle” i „The Frogs”.


Marcin Wortmann jest artystą wszechstronnym – wokalistą jazzowym, śpiewakiem operowym, skrzypkiem, aktorem i tancerzem. Występuje w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie oraz Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.


Z kolei Anna Gigiel to aktorka i wokalistka, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Od 2005 roku związana z Teatrem Muzycznym Roma. Obecnie można zobaczyć ją w spektaklach w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, w Teatrze Variété w Krakowie oraz w Teatrze Syrena.


wykonawcy: Marcin Wortmann, Anna Gigiel

kwartet smyczkowy: Dawid Lubowicz – skrzypce, Wojtek Hartmann – skrzypce, Marek Czech – altówka, Krzysztof Lenczowski – wiolonczela

fortepian: Kuba Matuszczyk


58 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie