• Amaya

Teatr Muzyczny #zostajewdomu - OFF/ON - Osiecka po męsku

Zaktualizowano: 29 kwi 2020

Zapraszamy do oglądania recitalu „Osiecka po męsku”, prezentowanego w ramach OFF/ON - edycji specjalnej Festiwalu OFF-Północna.


25 kwietnia o 19.30 zapraszamy na rozmowę online z Marcinem Januszkiewiczem.


Film będzie dostępny przez 48h.

_____

Marcin Januszkiewicz – aktor, wokalista, kompozytor i autor tekstów. Dlaczego swoją debiutancką płytę poświęcił Agnieszce Osieckiej? Twórczość poetki była mu bliska od zawsze i to właśnie jej utworami wygrał ważne krajowe festiwale, jak choćby Przegląd Piosenki Aktorskiej w 2017 roku. Koncertowa płyta „Osiecka po męsku” wypełniona jest odważnymi, choć dalekimi od tzw. estetyki szoku, wersjami wielkich przebojów („Nim wstanie dzień”, „Kołysanka dla okruszka”, „A ja wolę moją mamę”, „Deszcze niespokojne”, „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal”) i piosenek mało znanych („Części zamienne”, „Cyrk nocą”, „Na kulawej naszej barce”, „Od nocy do nocy”, „Diabły w deszczu”).


Januszkiewicz jest aktorem, więc rozumie, że słowa zwykle są „o czymś”. Nie ulega jednak terrorowi interpretacji, bo wie, że czasem tekst piosenki służy do zabawy; jest też muzykiem, więc swobodnie żongluje wokalnymi konwencjami, nagina „nieśmiertelne” frazy, używa głosu jak instrumentu, korzystając z dyskretnego, elektronicznego akompaniamentu kolegów z zespołu.


​zespół w składzie:

Marcin Januszkiewicz – śpiew

Jacek Kita – instrumenty klawiszowe

Łukasz Czekała – skrzypce elektryczne

Bartek Alber – gitara


Marcin Januszkiewicz, Jacek Kita, Łukasz Czekała, Bartek Alber, Piotr Domagalski - aranżacje


152 wyświetlenia1 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie